De crowdfunding voor de overleden Alfredo Goeloe heeft binnen drie dagen al ruim 12.000 euro opgehaald. Het doel van 13.000 euro is daarmee bijna bereikt. Het geld wordt gebruikt om zijn familie te steunen en om Alfredo een waardig afscheid te geven.
Alfredo Goeloe overleed op zaterdag 12 september tijdens zijn aanhouding op de Vaarnerkamp in Charlois. De politie verdacht hem van het stelen van een fatbike en hield hem staande. De arrestatie liep uit de hand. Alfredo werd onwel en overleed ondanks een poging tot reanimatie. Achteraf bleek dat zijn fatbike geen gestolen fatbike was.
De nabestaanden delen op de GoFundMe-pagina: “Hij kwam net van de babyshower van zijn ongeboren kindje en was op weg medicatie op te halen voor zijn suikerziekte, toen hij door bruut politiegeweld om het leven is gekomen. Een geliefde (groot)vader, broer, oom en vriend. Iemand die nog midden in het leven stond en binnenkort opnieuw vader zou worden.
Nooit had iemand kunnen bedenken dat hij afgelopen zaterdag nooit meer thuis zou komen.”
Op maandag 13 september organiseerde Alfredo’s dochter een stil protest. Dit begon in de straat waar hij overleed en trok naar politiebureau Zuidplein.