De komende jaren krijgt buitenplaats De Tempel een flinke opknapbeurt. Natuurmonumenten en de gemeente Rotterdam slaan de handen ineen om het historische landgoed nieuw leven in te blazen. Wandelpaden worden vernieuwd, monumentale gebouwen gerestaureerd en de buitenplaats wordt stap voor stap toegankelijker gemaakt voor bezoekers. Het streven is om van De Tempel een plek te maken waar iedereen kan genieten van de natuur, de rijke historie en de rust, ver weg van de drukte van de stad.
De buitenplaats ligt direct naast de A13, waardoor het voor Rotterdammers een onbekende plek is. De Tempel werd in de 18de eeuw gebruikt door onze oud-burgemeester Johan van der Hoeven. Hij was ook de eigenaar van het park en bezocht De Tempel om even te ontsnappen aan het drukke stadsleven. Op vrijdag 31 juli is het ‘De dag van de boswachter’ en De Tempel is voor boswachter van Natuurmonumenten, Natascha Hokke een favoriete natuurgebied om te wandelen en tot rust te komen. Op het landgoed bevindt zich onder meer een historische theetuin en vermoedelijk de oudste eikenboom van Rotterdam. “Het is een unieke combinatie van natuur, cultuur en geschiedenis, midden in de stad”, zegt Natascha. “Het is echt een verborgen parel.”
Hoewel De Tempel voor veel Rotterdammers nog een verborgen plek is, moet daar met de geplande restauratie en herinrichting de komende jaren verandering in komen. Met de Dag van de Boswachter wil Natuurmonumenten laten zien dat Rotterdam meer natuur te bieden heeft dan de bekendste stadsparken.