Modebewust én duurzaam: modeontwerper Odair leert winkels duurzaam kleding te verkopen

Duurzaam omgaan met kleding gaat niet alleen om minderen, maar juist om welke keuzes je maakt tijdens het shoppen. Rotterdamse modeontwerper Odair Pereira laat in een workshop aan de verkopers van Funky House zien hoe ze op een duurzamere manier kleding kunnen verkopen.

Pereira is naast succesvol modeontwerper ook een aanjager van meer duurzaamheid in de modewereld. In 2025 was hij de eerste modeburgemeester van Rotterdam. Hij is gevraagd door de organisatie van de Dutch Sustainable Fashion Week in Rotterdam om in aanloop naar dat evenement, dat draait om het zichtbaar maken van duurzame modeontwikkelingen, een workshop over duurzaamheid te geven in Funky House. “Ik ben opgegroeid met deze winkel. Ik hou van Funky House en hoe ze met stijl omgaan”, vertelt Odair aan de deelnemers van zijn workshop.

Odair heeft een duidelijke duurzaamheidsstrategie voor de verkopers. Door de klant goed te adviseren tijdens het shoppen, kan worden vermeden dat klanten kledingstukken kopen die na een paar maanden niet meer gebruikt worden. De verkoper kan ook vragen naar en refereren aan wat de klant eventueel nog aan ongebruikte kleding in de kast heeft hangen. Het moet er alleen niet te dik bovenop liggen, vindt verkoper Mher: “Je gaat niet zeggen van: vind je dat wel duurzaam om dat te kopen? Maar je kan het wel subtiel ter sprake brengen en zeggen van: denk je dat je dat vaak gaat dragen?”

De Dutch Sustainable Fashion Week loopt van 7 tot en met 12 oktober 2026.