20 jaar cel en tbs geëist tegen IJsselmonde-schutter Sendric S.

Het Openbaar Ministerie (OM) wil dat de man die in Rotterdam-IJsselmonde drie willekeurige mannen doodschoot twintig jaar de gevangenis ingaat. Ook zou Sendric S. tbs met dwangverpleging moeten krijgen. Naast de moorden is hem ook een steekpartij ten laste gelegd, die bijna fataal afliep. Dit meldt onze mediapartner Rijnmond.

S. (25) beweert dat hij een stem in zijn hoofd had, die hem vertelde dat hij drie moorden moest plegen. Daarna zou hij geld krijgen. Iets wat hem goed uitkwam, omdat hij schulden had. Op andere momenten heeft hij ook verklaard dat hij wilde ervaren hoe het was om iemand te doden.

Deskundigen hebben de stoornis schizofrenie bij hem vastgesteld. Ook is hij verstandelijk beperkt en rookte hij destijds veel jointjes.

Vuurwapen via Snapchat
Volgens het OM was S. echter niet compleet ontoerekeningsvatbaar toen hij de kogels afvuurde. Zo wist hij vooraf via Snapchat een vuurwapen te kopen, koos hij zijn slachtoffers bewust uit en sloeg hij toe op plekken waar ze snel gevonden zouden vonden. De schutter ging, ondanks zijn stoornissen, planmatig te werk, stelt het OM.

S. bracht rond de jaarwisseling van 2024-2025 in twaalf dagen tijd drie oudere mannen om het leven in Rotterdam-IJsselmonde. De slachtoffers werden op straat van dichtbij neergeschoten. De stem in zijn hoofd liet S. weten of hij de juiste persoon had uitgekozen. Na de eerste moord kreeg hij ‘goed zo’ te horen. En ‘op naar de volgende’.

Een half jaar eerder stak hij een dakloze man neer in het centrum van Rotterdam. Dit slachtoffer belandde in coma, maar overleefde de aanslag wel. Sendric S. heeft alle delicten bekend.

Zijn advocaat vindt dat S. zo snel mogelijk naar een tbs-kliniek moet, waar hij behandeling kan krijgen.

Het is een discussie die de laatste tijd veel gevoerd wordt in de rechtbank. Wat moet zwaarder wegen: vergelding in de vorm van een lange gevangenisstraf? Of het veiliger maken van de maatschappij door criminelen met een stoornis te behandelen in een kliniek? Volgens experts is de kans op een succesvolle behandeling kleiner als iemand eerst lang in de gevangenis heeft gezeten.

‘Het is goed zo’
Sendric S. heeft excuses aangeboden aan de nabestaanden van de drie mannen. Van het recht op een laatste woord, dat de verdachte bij elk proces heeft, wenste hij geen gebruik te maken. “Het is goed zo.”

De rechtbank doet over twee weken uitspraak.