Alida begon precies toen de coronacrisis haar intrede deed als artistiek directeur bij Theater Rotterdam aan de Schouwburgplein. Inmiddels anderhalf jaar verder en ook weer een hoop mogelijkheden verder bereidt ze zich voor op de voorstelling ‘Or die trying’. Het is een vertolking van haar relatie met haar vader.
“Het gaat indirect ook over het doorgeven van kennis van de ene generatie op de andere generatie. Ik denk dat het een migrantenverhaal is. Rotterdam is de stad waar de meeste culturen bij elkaar leven. Hoe verhoud je je als tweede of derde generatie tot zo’n stad? De kennis die je ouders je meegeven hoeven niet per se meer een tool te zijn die je een op een in kunt zetten in de tijd waarin je nu leeft. Ik denk dat veel Rotterdammers zich hierin kunnen herkennen. Hun ouders komen uit een andere traditie en hoe pas je dat toe in deze wereld”, vertelt Alida over het stuk dat een kleine tour door het land gaat maken de komende maand.
De coronamaatregelen laten het weer toe en Alida kijkt optimistisch naar de toekomst. “Ik denk dat ik als artistiek directeur voor een bepaalde energie zorg die gaat over verbinding en een zoektocht naar een duurzame relatie met de stad. We zullen veel meer in de stad zichtbaar zijn en hopen ook dat we toegankelijker worden voor een breder publiek. Dit huis had te kampen met een stigma van dat het een elitair bolwerk is, dat is iets dat we gaan doorbreken. Dat doen we door zelf naar buiten te treden, uit het beton, maar ook door hoe we programmeren en wat we laten zien”, besluit Alida.