Rotterdammers Paul en René hebben voor het eerst een heus bordspel uitgegeven. Rotterdamse bordspelliefhebbers testen het vast uit.
De twee kersverse speluitgevers kennen elkaar al vanaf kinds af aan: “We speelden vroeger al spelletjes bij elkaar, bij Paul op zolder zaten we avonden lang Shogun te spelen, zo is het een beetje ontstaan”, zegt René over hun liefde voor bordspellen.
Jeroen is de bedenker van het spel Beetle to the bubble, hij kwam op het idee door pokerchips: “Ik stapelde ze op elkaar en bewoog er mee, en dacht toen ‘daar kan ik daar een racespel van maken’.” Na het tientallen keren spelen van het spel en regels aangepast te hebben is daar uiteindelijk het spel uitgekomen.
Het is lekker rumoerig in de ruimte waar het spel door verschillende groepen gespeeld wordt, “als spel ontwerper is dat toch wel waar je het voor doet, dat je een kamer binnenloopt en vijftien mensen vol enthousiasme het spel aan het spelen zijn”.