Dierenwinkel in zak en as: dieven proppen huisvogel Pino in rugzak

Uit Rob’s Dierenshop aan de Slinge in Rotterdam-Zuid hebben twee mannen vrijdagmorgen de geliefde huisvogel Pino gestolen. Op bewakingsbeelden is te zien hoe ze het diertje uit de speelboom halen en in een zwarte rugzak proppen.

Op sociale media roept de dierenwinkel iedereen op om naar Pino uit te kijken. “Wie Pino vindt, krijgt een beloning!”

Pino is een caique van acht jaar. Hij woont al sinds hij drie weken oud was in Rob’s Dierenwinkel en is de lieveling van het publiek, laat medewerker Niels Flanderijn aan Rijnmond weten. “Ik kroelde altijd met hem”, zegt een klant van Rob’s Dierenwinkel.

Al eerder geroofd
Het is niet de eerste keer dat Pino wordt gestolen. In 2019 werd het diertje ook al uit de winkel geroofd. Maar toen kwam hij dankzij een melding bij Meld Misdaad Anoniem snel weer thuis. Vanaf dat moment hangt er een camera op de speelboom van de vogel, waardoor er nu beelden zijn van de diefstal.

Volgens Niels is de politie druk in de weer om te achterhalen waar Pino is. De dieven zijn onbekenden, zegt hij. “Ze kwamen niet vaker in de winkel, maar sommige mensen hebben hen weleens door de wijk zien lopen.”

Niels hoopt dat Pino de ontvoering overleefd. “Want hij zal vast een heleboel stress hebben nu.”

Dit bericht komt van onze mediapartner Rijnmond.