Mara en een vriendin zaten samen in de auto en reden ’s avonds over de Pernisse Sloepdijk toen ze stuitten op een verdachte wegversperring. De weg was te nauw om te keren, maar ze voelden beiden dat er iets niet klopte aan de situatie. Een moment later reed een grote groep op fatbikes op ze af. “Ons eerste idee was: dit is een beroving.”
Mara was op visite geweest bij haar nichtje in Pernis en reed weer terug naar huis. Aan de achterkant van Pernis, tussen de industrie en de voetbalvelden, ligt een snellere route naar de snelweg. “Toen we op die versperring stuitten, zijn we achteruit gereden. Een grote groep koplampen zette de achtervolging in. Omdat het donker was en ik in paniek raakte, heb ik de bocht gemist en ben ik achteruit de dijk afgereden. Daarbij heb ik een kleine boom platgereden en ben ik in de greppel terechtgekomen.”

De auto zat dusdanig vast in de greppel, dat Mara hem er niet uit kreeg. “Dat was een heel eng moment. We dachten: ‘Nu zijn ze bij ons’.” Mara en haar vriendin besluiten de auto te verlaten en het op rennen te zetten. Ze vluchten het portiek van een flatgebouw in.
Politie gebeld
Dat de auto de dijk af was gereden, was een geluk bij een ongeluk. Hierdoor moest de groep op fatbikes omrijden om bij ze te komen. “In de portiek deden we alsof we daar woonden. Toen zagen we dat het om een groep van zo’n veertien jongeren ging. We hebben meteen de politie gebeld.” Wel is de auto beschadigd geraakt.
De politie heeft Mara en haar vriendin terug begeleid naar hun auto en de auto uit de greppel geholpen. Ook hebben ze rondgereden in de wijk, maar de groep jongeren was verdwenen. “De politie gaf wel aan dat er meer problemen zijn met jongeren in Pernis”, vertelt Mara. Zo zouden vandalisme en geluidsoverlast veel spelen in de wijk, maar wat Mara heeft meegemaakt lijkt iets nieuws te zijn.
Mara is enorm geschrokken van de gebeurtenis. “Het kan een kwajongensstreek zijn geweest, maar waarom zou je zoiets doen? Mensen zo laten schrikken is levensgevaarlijk. Het heeft bij mij getriggerd dat ik ‘s avonds nooit meer op dit soort wegen ga rijden. Dat durf ik niet meer.”
Als je in een vergelijkbare situatie terechtkomt, heeft de politie één advies. “Bel meteen 112. We hebben liever te veel van dat soort telefoontjes, dan kunnen we meteen optreden, dan één belletje te laat.”