Na bijna veertien jaar moet ondernemer Hennie van der Most zijn droom nu echt opgeven. Het openen van de deuren van zijn pretpark Rivoli is hem niet gelukt. Voor één van de schuldeisers is de maat vol en die laat het pretpark daarom op 31 maart veilen.
Het zou nu écht open gaan. Dat beloofde ondernemer Van der Most meerdere malen. Jarenlang. De laatste datum die de ondernemer noemde voor de opening was op zijn 75e verjaardag, op 23 maart 2025. Maar ook toen bleven de deuren van het pretpark dicht en was het voor de gemeente genoeg geweest.
Erfpacht
De gemeente besloot daarom niet verder te gaan met de besprekingen voor verlening van de erfpacht na 2031, als Van der Most zijn park niet uiterlijk 2025 zou hebben geopend. Dit omdat zij geen vertrouwen meer had in een voorspoedige opening van het park.
En dat gebrek aan vertrouwen bleek niet misplaats: ook in 2025 lukte het Van der Most niet om het park te openen. Ondertussen liepen zijn schulden bij meerdere schuldeisers op tot in de miljoenen. En één van die schuldeisers is er nu klaar mee. Hij wil zijn geld terug en laat het park in Rotterdam-Zuid, dat van buitenaf met een spookhuis, een schaatsbaan, bowlingbanen en veel horeca toch echt al lijkt op een pretpark, daarom eind volgende maand veilen via Vastgoed Veiling.
Complete park geveild
Het gaat om het complete park van 25.539 vierkante meter dat in de veiling gaat, inclusief het recht op erfpacht tot en met 31 december 2030. Geïnteresseerde partijen hebben wel de kans om voor die executieveiling een onderhands bod te doen. Mocht dat een bod zijn dat de schuldeiser tevreden stelt, dan gaat de veiling op 31 maart niet door. Ook Van der Most mag een bod doen, maar ook dit bod moet natuurlijk de schuldeiser tevreden stellen.