Spanje, Portugal en een deel van Fankrijk zijn getroffen door een gigantische stroomstoring. De stroomstoring heeft de infrastructuur, communicatie, treinstations en luchthavens in Spanje lamgelegd, schrijven Spaanse nieuwsmedia. Naast Spanje is ook buurland Portugal getroffen door de stroomstoring. OPEN Rotterdam verslaggever Saxa heeft contact met familie: ‘We zitten sinds 12 uur zonder licht.’
“Niks doet het. De lift, de lichten van het gebouw, mijn elektrische fornuis de magnetron, airfryer. Ik ga proberen mijn lunch op te warmen op de open haard”, reageert Fernanda, een nicht van de Rotterdamse verslaggever Saxa. Fernanda woont in Porto en kan nog wel appen. Ze denkt dat dit komt, omdat de zendpalen overschieten naar noodbatterijen, waardoor ze nog wel signaal krijgen.
De tante van Saxa, Solange, is momenteel voor werk in Lissabon, waar het een enorme chaos is. “Iedereen gaat weg van werk, dus er is enorme file. Het geld raakt op in de pinautomaten dus we kunnen niet meer pinnen. Supermarkten en restaurants zijn dicht, maar ik ga proberen nog wat eten te vinden met mijn man. Ik raad mijn nichtje aan voor de zekerheid water te halen en geld te pinnen, omdat ik bang met ben dat het ook naar Nederland kan komen.”
Rotterdam-The Hague Airport
Voor reizigers van- en naar Rotterdam-The Hague Airport verandert er voorlopig nog niks aan het reisschema. “Voor zo ver we nu weten, komen alle vliegtuigen nog binnen en vertrekt nog alles richting bestemming. Het zou wel kunnen dat de stroomstoring impact gaat hebben; dat weten we nog niet. Passagiers kunnen via de luchtvaartmaatschappijen de laatste updates volgen en meer informatie verkrijgen”, zegt een woordvoerder. Op de site van het vliegveld zijn ook alle tijden te volgen.
We vroegen op straat aan de Rotterdammers wat zij zouden doen als zo’n grote stroomstoring naar Nederland komt.