De Erasmusbrug gaat dit jaar zo’n zes weken dicht voor autoverkeer in verband met werkzaamheden. De brug is na 28 jaar namelijk toe aan een grote opknapbeurt.
De werkzaamheden starten in april en duren tot en met eind dit jaar. De brug wordt schoongemaakt, krijgt een nieuw likje verf, de roestplekken worden gerepareerd, de fiets- en voetpaden worden aangepakt en ook de autoweg krijgt een opknapbeurt. In totaal wordt ongeveer 47.000 vierkante meter schoongemaakt en geschilderd.
Als het fietspad een nieuwe slijtlaag krijgt, gaan de fietsers van Zuid naar Noord over de rijbaan voor auto’s en later ook de fietsers van Noord naar Zuid. In die periode moet het autoverkeer ongeveer zes weken omrijden via de Willemsbrug. Wanneer dit precies is kan de gemeente nog niet zeggen.
De werkzaamheden starten na de marathon, dus tijdens het grote hardloopevenement kunnen de lopers gewoon nog steeds over de brug. Ook tijdens de Tour de France Femmes en de Wereldhavendagen zijn er geen belemmeringen om de brug te gebruiken.