De verkiezingen komen steeds dichterbij en politieke partijen proberen kiezers op het laatste moment nog te overtuigen. FunX geeft lijsttrekkers woensdagavond de kans om met jongeren in gesprek te gaan, en OPEN stelde hen lastige vragen over thema’s die spelen in Rotterdam. In deze aflevering spreken we met Habtamu de Hoop van GroenLinks-PvdA, en Stephan van Baarle van DENK.
We vragen de politici naar hun standpunt over armoede. Habtamu de Hoop: “Armoede aanpakken is een van de belangrijkste dingen die er is. Wij willen een minimumloon van achttien euro, dat mensen een fatsoenlijke bijstand hebben, een dak boven hun hoofd hebben, goed onderwijs. Op die manier zorg je dat steeds meer mensen uit die armoede kunnen komen.”
In Nederland zien we kinderen die zonder eten naar school gaan, kinderen die niet kunnen sporten omdat hun ouders kleding niet kunnen betalen, we zien ouderen die bij de voedselbank langs moeten. We moeten er echt voor zorgen dat de boodschappen in Nederland goedkoper worden. Dat willen we doen door de btw op boodschappen te verlagen. We willen dat wonen goedkoper wordt, en we willen de huren bevriezen.”
Dat brengt ons naar de wooncrisis. Habtamu de Hoop stelt dat GroenLinks-PvdA het meeste geld in wonen steekt. We willen meer sociale huurwoningen, ook in Rotterdam, want daar zijn er veel te weinig. Ook willen we de leegstand aanpakken. Er staan in Nederland meer dan 200.000 woningen leeg, dat is onacceptabel. Wij willen een belasting op woningen die te lang leegstaan.”
Het antwoord van DENK is hierop: meer bouwen en de woningen die er zijn betaalbaarder maken.