In het wijktheater De Buurvrouw in Schiebroek vindt de Quiz van Toen plaats, een spelmiddag waarbij deelnemers worden meegenomen naar de jaren ’50 en ’60. Quizmaster en bedenker Diana de Veld ontwikkelde deze quiz met een bijzonder doel: hij is toegankelijk voor mensen met beginnende dementie. Zij kunnen zich deze tijd vaak nog goed herinneren.
Diana is wetenschapsjournalist en schreef in haar werk al vaker over dementie. Ze wilde graag vrijwilligerswerk doen dat aansluit bij haar interesses en combineerde daarom haar liefde voor quizzen met dit thema.
Tijdens de quiz staat Diana er niet alleen voor. Ze presenteert samen met haar buurvrouw Evelien, die meeging naar de verzorgingstehuizen waar de quiz werd getest. Dat beviel zo goed dat ze nu ook in het wijktheater meewerkt. “Het was fantastisch”, vertelt Evelien enthousiast. “Je zag mensen echt teruggaan in de tijd. Dat was prachtig om te zien.”
De middag blijft tot het einde spannend: één team weet dankzij de laatste bonusvraag nét de winst binnen te halen.