Loekie werkt al vijf jaar met plezier als doktersassistent bij gezondheidscentrum Zuidplein. Volgens haar zijn stressbestendigheid en een flinke dosis humor essentieel voor dit beroep. Klinkt overzichtelijk, maar in de praktijk blijkt het enorm lastig om goede doktersassistenten te vinden.
Een belangrijk deel van het probleem zit in de beschikbaarheid van doktersassistenten, legt Boudewijn van Dijk van Zovida uit. “We hebben te maken met een groep mensen waarbinnen al veel onderlinge concurrentie op de opleiding is. Op het moment dat een doktersassistent gediplomeerd en geslaagd is, kan het zijn dat ze opgeleid zijn voor het ziekenhuis en niet voor de eerstelijnspraktijk.” Daarmee bedoelt hij dat afgestudeerde assistenten volop keuze hebben waar ze willen werken.
Veel werkdruk, weinig waardering: doktersassistenten haken af
En áls er dan assistenten in een huisartsenpraktijk aan de slag gaan, blijven ze vaak niet lang. Loekie ziet haar collega’s dan ook in rap tempo komen en gaan. “De ene gaat vanwege extra scholing naar het hbo toe, de ander vanwege werkdruk of vanwege het salaris.” Volgens haar en veel van haar collega’s wordt het werk structureel onderbetaald. Huisarts Marcia de Krom vult aan: “Als de werkdruk heel hoog is en je begint ergens, en je wordt meteen vol ingezet en heel erg belast, dan is het ook lastig om te bedenken of je dit leuk vindt. We zien dat veel mensen stoppen.”
Daarbij speelt ook mee dat het vak vaak wordt onderschat, merkt De Krom op. “Ik denk dat veel patiënten hen zien als telefonist die alleen maar een afspraak maakt voor bij de dokter. Dat beeld klopt niet.” Ook Van Dijk vindt dat de titel ‘doktersassistent’ het vak tekortdoet: “Een doktersassistent is veel meer dan klassiek een assistent van de dokter. Ze doen triage, ze screenen, ze maken soms de juiste call op het juiste moment, het is zoveel meer dan alleen een assistent zijn.”
Hoe nu verder?
“We willen laten zien hoe leuk het vak toch is”, zegt huisarts De Krom. Daarnaast proberen ze bij gezondheidscentrum Zuidplein een stabiel team te vormen door bewust geneeskundestudenten aan te nemen die zich minstens een jaar willen verbinden. Zo kunnen ze rustig worden ingewerkt en groeit hun betrokkenheid bij het team.