Jacira gaat viraal met kritiek op ongeïnteresseerde houding Rotterdamse raadsleden

DUMPERT

Het betaald parkeren in Rotterdam wordt steeds meer uitgebreid in verschillende wijken. Vele Rotterdammers zijn het hier niet mee eens. Zo ook de Rotterdamse Jacira Ramos uit Katendrecht en Otto Waterreus uit IJsselmonde. Samen deden zij een betoog tegen de uitbreiding van het betaald parkeren in de stad, voor de gemeenteraad, maar die leken geen aandacht te hebben voor het verhaal. Jacira zegt er wat van en dit moment gaat nu viraal op internet. “Het maakt veel impact op mensen als je je stem laat horen.”

De gemoederen liepen hoog op tijdens het inspreekmoment. Otto hield zijn toespraak. Jacira vergezelt hem voor de zaal. Haar aandacht wordt getrokken door de gemeenteraadsleden die niet lijken te luisteren naar het verhaal van Otto. Ze draait de microfoon naar haar mond en uit zich: “Ik stoor me er heel erg aan dat de raadsleden gewoon op hun telefoon zitten, heel erg ongeïnteresseerd zijn en niet kijken naar ons. We voelen ons al niet gehoord. We zijn hier niet zomaar!” De commissievoorzitter kan het niet waarderen. Maar het publiek juicht haar luid toe. Vervolgens wordt zij toch verzocht om van het podium te gaan. Het moment trekt enorm veel aandacht online en is inmiddels al meer dan een miljoen keer bekeken.

“Tot nu toe heb ik nog niet echt negatieve reacties gelezen of gekregen. Iedereen is het zat om zoveel voor parkeren te betalen. Onze zakken raken leeg”, aldus Ramos. In de virale video spreekt de commissievoorzitter Jacira aan als “mevrouw Waterreus”. Zij legt uit waarom: “Ik ontmoette Otto net voor de vergadering en om te spreken tijdens de raad, moet je jezelf opgeven van tevoren, dat had ik niet gedaan. Otto stelde voor om hem te vergezellen als mevrouw Waterreus, zodat ik mee naar binnen kon”, zo lacht Jacira. Otto Waterreus zet zich al jaren in voor dit soort zaken in de stad.

Verdere plannen
Het spraakmakende fragment is zelfs op SBS 6 verschenen. “Ik hoop dat het een zaadje bij mensen heeft geplant, zodat de mensen kunnen inzien dat we niet goed behandeld worden. We moeten met z’n allen in actie komen en opstaan tegen het betaald parkeren, want het is niet normaal”, zo hoopt Ramos. Jacira is blij dat het filmpje zoveel aandacht trekt. “We zijn al door veel mensen benaderd die willen helpen. Ik ben nu meer gemotiveerd om impact te maken op de mens en dat gevoel had ik altijd al, maar dit is wel een mooie manier om meer deze weg in te slaan.”

Ria uit Kralingen
Ook Ria in Kralingen is de dupe van de uitbreiding en moet in plaats van tot zes uur ‘s avonds nu tot elf uur ‘s avonds betalen. Ze heeft daarom meer dan 4.000 handtekeningen verzameld en besloten om gebruik te maken van haar inspreekrecht bij de gemeente.