Kaapverdië door naar de volgende ronde van het WK: dit is hoe dat werd gevierd

Reden voor groot feest: Kaapverdië is door naar de volgende ronde van het WK door het gelijkspel tegen Saudi-Arabië. Een enorme stunt, en des te meer reden voor groot feest in de stad. Dit is hoe dat werd gevierd.

Dat Kaapverdië bij de eerste WK-deelname meteen door is naar de volgende ronde, zorgt bij veel mensen voor euforie. Even na 04:00 uur is het écht officieel. Dan barst het feest los.

‘Trots’
Allereerst in Villa Thalia. “Heb vertrouwen in ons”, vertelt een uitzinnige supporter tegen Rijnmond. “Niemand kent ons als kleinste eiland. Wij moeten mensen op de kaart aanwijzen waar Kaapverdië ligt. Maar wij zijn daar. Ik ben echt een trotse Cabo.”

Trots is het woord dat in de late nacht van vrijdag op zaterdag het vaakst terugkomt. “Dit is voor onze ouders, grootouders en de hele familie”, zegt een trotse Kaapverdiaan. “En ook voor Rotterdam. Iedereen in Kaapverdië heeft hier lang van gedroomd en het is gelukt.”

 

Dit bericht op Instagram bekijken

 

Een bericht gedeeld door SoccerNews.nl (@soccernews__nl)

FC Maense
Ook bij FC Maense wordt het gelijkspel uitzinnig gevierd. Op video’s op sociale media is te zien dat de kantine ramvol zit. Met het laatste fluitsignaal barst het gejuich uit. Er wordt gedanst, getrommeld, vuurwerk afgestoken en meegezongen. Natuurlijk rijden er ook best wat auto’s op straat die onafgebroken toeteren.

Zo ook op het Heemraadsplein, waar met eerder positief WK-nieuws ook al uitbundig feest werd gevierd. Ook hier wordt er flink op losgetoeterd terwijl auto’s met vlaggen rondrijden.

“Dit is geschiedenis schrijven”, vertelt een van de feestvierders aan Rijnmond. “Genieten, meer dan geweldig. Kijk om je heen, voor ons is dit alsof we wereldkampioen zijn geworden. Je moet dit vastleggen. Als er iets te vieren valt, doen we dat met zijn allen.”

 

Dit bericht op Instagram bekijken

 

Een bericht gedeeld door ESPN NL (@espnnl)

Argentinië als volgende
Nu Kaapverdië door is, treffen ze Argentinië in de volgende wedstrijd. Dat land werd met het vorige WK nog kampioen. Hoe dat gaat verlopen, moet nog blijken.

De wedstrijd start op 4 juli om middernacht, in het Amerikaanse Miami.

 

Dit bericht op Instagram bekijken

 

Een bericht gedeeld door AD Rotterdams Dagblad (@ad_rotterdam)