LIVEBLOG: Rotterdam viert Keti Koti 2026

Het is Keti Koti vandaag! Op 1 juli wordt de afschaffing van de slavernij herdacht en gevierd. Keti Koti staat dit jaar in het teken van ‘cultuur zijn wij samen’. Het programma focust op verbinding, vrijheid en het herdenken en vieren als een gemeenschap, met nadruk op de doorwerking van het verleden en vooral ook op herstel. OPEN Rotterdam is er tijdens Keti Koti weer de hele dag bij om de festiviteiten vast te leggen. Houd onze website en socials in de gaten en mis onze Keti Koti-uitzending om 20.00 uur niet.

12.56 uur
In aanloop naar Keti Koti verandert het huis van Jacqueline Balsemhof in een atelier vol angisa’s, koto’s, pani’s en kimono’s. Met liefde en toewijding maakt en bewaart zij de traditionele Surinaamse klederdracht, een erfgoed dat volgens haar niet verloren mag gaan. Vandaag kleedt ze in Theater Zuidplein meer dan twintig mensen voor een kleurrijke optocht door Rotterdam-Zuid.

12.51 uur
Ook in 2025 waren wij erbij om in de bloedhitte Keti Koti te vieren. Verslaggevers Farzana Alladin en Zoë Pinto e Neto gingen op pad om van alle onderdelen van het feest te wat te zien en te leren! Verslaggevers Farzana Alladin en Zoë Pinto e Neto gaan op pad om van alle onderdelen van het feest te wat te zien en te leren!

Kijk hier de uitzending terug!

12.47 uur
Benieuwd wat er allemaal te doen is tijdens Keti Koti in Rotterdam. Lees dan dit bericht.