Nergens zoveel wapenbezit in Nederland als in Rotterdam

Nergens in het land is zoveel wapenbezit als in Rotterdam, blijkt uit politiecijfers over 2025. In de regio Rijnmond neemt het wapenbezit bovendien veel sneller toe dan in de rest van het land, zo schrijft Rijnmond.

Landelijk stijgen wapenhandel en wapenbezit met 10 procent, in de regio Rijnmond is dat zelfs 25 procent. In Rotterdam liep het aantal incidenten in 2025 op tot 784. Sinds 2012, het jaar waarin de politie begon met het publiceren van deze cijfers, lag dat aantal niet eerder zo hoog. Daarmee staat Rotterdam er het slechtst voor van alle gemeenten in Nederland. In andere grote steden, zoals Amsterdam, Den Haag en Utrecht, is een stuk minder wapenbezit en wapenhandel.

Messen, boksbeugels en pepperspray
De politiecijfers vallen onder de hoofdcategorie ‘wapenhandel’. Daaronder rekent de politie zowel wapenbezit als wapenhandel. In de regio Rijnmond registreerde de politie nauwelijks incidenten van wapenhandel. Het overgrote deel van de incidenten gaat dus over wapenbezit.

In onze regio zit de grootste stijging bij andere wapens dan vuurwapens, zoals messen, boksbeugels en pepperspray. Dat zijn niet altijd verboden wapens: agenten kunnen ook keukenmessen in beslag nemen wanneer zij die buiten de normale context vinden.

Lees het hele verhaal verder bij onze mediapartner Rijnmond.