Quintis viert Eid al-Fitr samen met Rotterdamse Mehmet en Soumaya

Saamhorigheid, dankbaarheid en vreugde. Hierbij staan Rotterdammers stil tijdens Eid al-Fitr, de belangrijke islamitische feestdag die het einde van de Ramadan markeert. Deze viering, ook wel bekend als het Suikerfeest, wordt door een grote groep Rotterdammers gevierd. In de nieuwe serie “Dagen die Blijven” gaat Quintis op zoek naar de betekenis van vieringen en herdenkingen in Rotterdam. In deze eerste aflevering viert hij Eid al-Fitr met de familie van Mehmet en Soumaya.

‘Eid al-Fitr’ betekent ‘het feest van het breken van het vasten’. Na een maand van vasten en bezinning is het een dag van feest en samenzijn met familie en vrienden. Naast een speciaal gebed in de moskee en samenkomen met familie en vrienden zijn er verschillende tradities die deze dag bijzonder maken.

Erdem Sevinçkan, imam van de Laleli moskee, legt uit dat de essentie van Eid al-Fitr draait om saamhorigheid, dankbaarheid en vreugde. “Wanneer wij elke dag als een Eid al-Fitr-feest gaan beleven, dan krijgen we een goede en harmonieuze samenleving.”

De familie hoopt dat Rotterdammers niet alleen de tradities van Eid al-Fitr leren kennen, maar vooral begrijpen waarom we deze dag vieren. “In een wereld waar iedereen vaak haast heeft, is het juist belangrijk om geduldig te zijn.” “En meer rust, tijd en liefde te hebben voor elkaar.” aldus de zus van Soumaya. Het zijn deze momenten van rust en verbinding die mensen dichter bij elkaar brengen en de wereld om ons heen meer betekenis geven.

De serie ‘Dagen die Blijven’ is mede mogelijk gemaakt door Gemeente Rotterdam. Dit programma wordt gerealiseerd onder redactionele verantwoordelijkheid van OPEN Rotterdam. De opdrachtgever heeft geen invloed op de inhoud.