Rotterdam reageert op het overlijden van Paus Franciscus

Paus Franciscus is op 88-jarige leeftijd overleden aan nierklachten en beginnend nierfalen. Hij lag afgelopen weken veel in het ziekenhuis. De paus gaf gisteren de urbi et orbi, een traditioneel zegen voor Kerst en Pasen. Een van de laatste boodschappen van de paus was: “We zijn niet gemaakt voor de dood maar om te leven.”

“Ik zag het gisteren al aan hem, het kwam er allemaal maar moeilijk uit,” zegt een shoppende bewoner van Delfshaven. Een jonge Rotterdammer valt over de timing van Franciscus’ dood: “Echt bizar dat de paus op tweede Paasdag doodgaat.” Een religieuze buurtbewoner voelt zich een beetje verdrietig. “Hij was een goede paus. Trouw aan de kerk, lief voor kinderen.”

Katholieke Rotterdammers staan stil bij de dood van Paus Franciscus, niet-katholieke Rotterdammers stellen de vraag wie de nieuwe paus gaat worden. Zij vinden het fijn als de nieuwe paus in het huidige politieke landschap past en het verbetert. “Ik denk persoonlijk dat de Vaticaan voor een progressief gericht iemand gaan, misschien een Afrikaans iemand… Ik denk dat ze het imago van de Katholieke kerk proberen op te frissen.” Zo spreekt de shoppende buurtbewoner.

Een aantal Katholieke kerken in Rotterdam voelen zich overdonderd en zijn nog in overleg over hoe ze het leven en de dood van Paus Franciscus gaan eren. Ze willen zich nog niet over de dood van hun leider uiten.