Zondag komt het Hondiusschip aan in de Rotterdamse haven. De passagiers op het schip zijn vorige week al op Tenerife van boord gegaan. Wat er met de 25 bemanningsleden die nog op het schip zitten gebeurt is nog onduidelijk, wel zullen zij zich aan strenge maatregelen moeten houden. Maar nu de aanlegging nadert, vragen wij ons af, wat is de beste lockdown herinnering van de Rotterdammers?
“Ik had in Amsterdam een illegaal feest in een bos en dat was wel leuk.” Vertelt een man in de Lusthofstraat. Ook anderen herkennen dit: “Elke dag met mijn vrienden zijn en buiten picknicken. Omdat het ook elke dag lekker weer was.” Rotterdammers zagen het ook als een bijzonder moment voor je omgeving: “Het klinkt heel raar, maar het voelde ook als een tijd dat mensen meer naar elkaar toe groeiden. Omdat je een soort rust had in een afgesloten omgeving.”
Of er een grote kans is dat dit virus ook Rotterdam bereikt? Lex Bezemer, woordvoerder van Havenbedrijf Rotterdam, licht dit toe aan Rijnmond: “De kans dat het hantavirus de haven van Rotterdam bereikt, lijkt klein. In het algemeen geldt dat elk zeeschip vooraf een Maritime Declaration of Health moet indienen bij de Havenmeester van Rotterdam, uiterlijk tussen 24 en 6 uur voor aankomst.”