Koffieketen Served opent binnenkort een vierde locatie in Rotterdam. De Rotterdamse koffiecultuur lijkt, ondanks de hoge koffieprijzen, goed te lopen. Op Instagram vroegen we onze volgers naar hun ervaring en mening.
De helft van de mensen die reageerden op de vraag of ze liever naar de kroeg gaan of een koffie of matcha halen, doet liever dat laatste. Maar alsnog geeft 30% aan liever naar de kroeg te gaan. Ongeveer de helft van degenen die hebben geantwoord halen per week gemiddeld één tot twee koffietjes buiten de deur. Eenderde geeft aan nooit koffie buiten de deur te halen.
In augustus 2025 maakten we een reportage over de hoge koffieprijzen. Toen bleek al dat ook Rotterdammers dit in hun portemonnee voelen. De gemiddelde uitgaven voor een koffietje buiten de deur komen voor 75% van degene die reageerden op ons Instagramverhaal uit onder de 10 euro per week. Slechts 6% van de mensen die reageerden geeft aan 30 euro of meer uit te geven per week aan koffie buiten de halen.