Sanne fotografeerde ruim 200 Rotterdamse speeltuinen: ‘Ze kunnen een belangrijke rol spelen in klimaatadaptatie’

Sanne van den Breemer en Janna Bystrykh hebben de afgelopen tijd zo’n 200 Rotterdamse speeltuinen gefotografeerd en verzameld in het boek ‘Play’. Ze willen zich daarmee hard maken voor het bestaansrecht van speeltuinen, want in de beperkte ruimte in onze stad staan de speelplaatsen momenteel onder druk. Sanne neemt ons mee naar een exemplarische speeltuin in de stad.

“Het zijn natuurlijk ook belangrijke sociale plekken in de stad waar verschillende groepen elkaar nog tegenkomen. Groepen die elkaar op andere momenten en plekken niet tegenkomen in de stad, denk daarbij aan verschillende leeftijden. De speelpleinen an sich kunnen ook een belangrijke rol spelen in klimaatadaptatie en het verstrekken van biodiversiteit”, benadrukt Sanne meteen het belang van speeltuinen in de stad. Ze noemt daarbij het speelplein nabij Het Kasteel, het stadion van Eredivisie voetbalclub Sparta.

Daar deelt een speelplein de gebruikte ruimte met een systeem waarbij regenwater wordt hergebruikt voor het besproeien van de velden van Sparta. “Dat is een heel goed voorbeeld. Maar dat gebeurt nu nog maar op een paar plekken in de stad. Er zijn misschien wel 1200 speelplekken in de stad. Dus daar kan nog heel veel gewonnen worden”, besluit Sanne.