Fractievoorzitter van de SP Emin Başoğlu heeft, naar aanleiding van een onderzoek van OPEN Rotterdam, schriftelijke vragen aan het College gesteld over de leegstand van gemeentelijk vastgoed. Uit het onderzoek blijkt onder andere dat de gemeente eigenaar is van 327 leegstaande en 228 tijdelijk gebruikte vastgoedobjecten – van appartementen tot volledige winkel- en bedrijfspanden.
De partij noemt de leegstand onacceptabel en vindt de lange leegstandsduur onwenselijk: ‘Gemeentelijke leegstand moet wat de SP betreft snel aangepakt worden zodat de wijken daar profijt aan hebben. Ook roept dit onderzoek vragen op hoe het kan dat de leegstandsduur van deze panden niet eenvoudig te achterhalen is.’ De SP wil onder andere van het College van Burgemeester en Wethouders weten of ze het ermee eens zijn dat de leegstaande panden zo snel mogelijk gereed moeten worden gemaakt voor maatschappelijk of buurtgericht gebruik.
Periodiek overzicht
Uit het onderzoek naar de leegstand van gemeentelijk vastgoed bleek dat niet van ieder pand direct duidelijk is hoe lang het al leegstaat. Dat komt volgens de gemeente omdat er ‘enige tijd geleden’ is gewisseld van vastgoedbeheersysteem: ‘Hierdoor is het niet altijd eenduidig na te gaan hoe lang een [vastgoedobject] leegstaat, omdat dit voorheen op papier bijgehouden werd.’ De SP pleit daarom in haar vragen voor een ‘periodiek openbaar overzicht’ zodat het voor iedereen inzichtelijk wordt hoe lang gemeentelijk vastgoed leeg staat en wat de gemeente van plan is met het vastgoed.