Spanning loopt op tijdens verkiezingsavond: hoop bij D66 en feest bij GL-PvdA

De spanning is voelbaar tijdens de verkiezingsavond in Rotterdam. Terwijl de eerste resultaten binnenkomen, verzamelen verschillende partijen zich om samen de uitslag af te wachten. De sfeer is goed, maar van binnen speelt vooral de vraag: wat gaat de avond brengen?

Bij BIJ1 is het afwachten met een mix van spanning en hoop. “Ik ben er pas net, maar volgens mij is het hartstikke gezellig. En het gaat nog veel gezelliger worden”, klinkt het. Tegelijkertijd is de spanning groot: “Ik voel wel heel veel spanning, maar ik denk dat het helemaal goed komt. Als we onze eerste resultaten zien, dan gaat het helemaal los hier.” De verwachtingen liggen voorzichtig op twee zetels: “Ik denk echt wel twee. Dan wordt het een mooie avond in de stad.”

Ook bij D66 wordt positief teruggekeken op de campagne. “De sfeer was heel goed. Je merkt wel dat de Tweede Kamerverkiezingen net zijn geweest, dus het leeft iets minder. Je bent vooral op markten bezig om mensen uit te leggen dat ze mogen stemmen.” Tegelijkertijd klinkt er tevredenheid over de inzet van partijen in de stad: “Er is door heel veel partijen veel inzet gepleegd om Rotterdammers naar de stembus te krijgen.” En met een hogere opkomst in zicht, levert dat mogelijk ook een bijzonder moment op: “Dus we gaan Carola Schouten van de Euromast af zien glijden.”

De Rotterdamse fractie van GL/PvdA viert feest in het Nivon na eerste exitpoll. Leefbaar Rotterdam en GroenLinks/PvdA lijken volgens de voorlopige uitslag met 11 zetels samen de grootste partijen van Rotterdam te zijn geworden. Het is een voorspelling: Er zijn nog maar 70 procent van de stemmen geteld.