Titel Africa Cup alsnog naar Marokko: gespeeld is gespeeld toch?

Afgelopen dinsdag kwam het nieuws naar buiten dat de titel van de Africa Cup toch naar Marokko gaat. Senegal stapte van het veld af en dat mocht niet volgens de regels van het CAF. Met deze overtreding wordt nu twee maanden later beslist dat de winst toch overgedragen wordt.

Het opvallende hiervan is dat pas twee maanden nadat de finale heeft plaatsgevonden, de titel naar Marokko gaat. “Als ik Marokko was zou ik er niet blij mee zijn”, “want, gespeeld is gespeeld” reageerde een Rotterdammer. Dat is de mening die velen ook delen. Maar zo zegt een ander: “zodra ze van het veld liepen had de overwinning moeten worden gediskwalificeerd”. 

Je kan het scenario bijna vergelijken met de WK finale in 2010 (Nederland-Spanje). Dat heeft bij velen toch een bittere nasmaak achtergelaten. Hopelijk verloopt de volgende finale wat soepeler. Wie is volgens jou de terechte winnaar van de Africa Cup?