Uit de hand gelopen grap: tweehonderd snorren verzamelen zich in Station Bergweg

Tweehonderd mannen met een snor bij elkaar: vrijdag was dat het opvallende beeld op het dakterras van Station Bergweg. Het was de eerste borrel van Project Snor. Een groepsapp met zo’n 1500 snordragers. Voor het event kwamen mensen uit heel Nederland naar Rotterdam.

Wat begon als een grap onder vrienden, liep uit de hand tot een enorme groepsapp. “De groepsapp is als grap aangemaakt om de progressie van onze snor bij te houden. En nu staan we hier met tweehonderd snorren!”, vertelt Ben, een van de oprichters van de groep.

Het concept van de groepsapp is simpel. Komt een lid iemand tegen met een snor, dan wordt er een foto gemaakt en gedeeld in de groep. Vervolgens stemmen de leden via een poll of diegene mag toetreden. Daarbij worden vragen gesteld als: “snorrastisch?” of “snorrig”. Krijgt de snor genoeg stemmen, dan is het een nieuw lid van de groep.

Op het dakterras draaide alles om de snor. Snordragers konden hun snor laten bijwerken door een barber en verschillende dj’s verzorgden de muziek. Uiteraard allemaal mét snor.

Maar wie heeft nu de mooiste snor? Volgens velen zijn dat toch de klassiekers met omhooggedraaide puntjes. “Toch wel een beetje jaloers op”, vertelt een van de mannen