Upfront opent in december haar eerste supermarkt op het terrein van de Van Nelle Fabriek, maar achter die opening schuilt een breder verhaal. Het Rotterdamse voedingsmerk wil voeding radicaal versimpelen en transparanter maken. Medeoprichter en CEO Mark de Boer benadrukt dat de winkel wat hem betreft “voor elke Rotterdammer is”, al erkent hij tegelijk dat “de levensstijl die we online schetsen niet voor iedereen is”.
“We maken met Upfront voeding een stukje simpeler”, legt Mark de Boer uit. Zes jaar geleden, toen hij samen met Harro Schwencke en Nick Schijvens het bedrijf oprichtte, begonnen ze met de ontwikkeling en productie van sportvoeding. “Dat hebben we bewust gedaan, omdat er in die industrie een heleboel voeding ultrabewerkt is. Langzaam maken we de overstap naar alle voeding.”
Waarom Rotterdam?
De eerste supermarkt van het bedrijf opent in Rotterdam op het terrein van de Van Nelle Fabriek, waar ook het kantoor is gevestigd. “Ik wil dat allereerst mijn werknemers er toegang tot hebben”, legt Mark uit. “Ook wil ik dat de eerste gewoon heel dicht in de buurt is, omdat we het eerste half jaar vooral bezig zullen zijn met feedback ophalen van klanten.” Uiteindelijk wil het bedrijf graag uitbreiden naar andere steden: “Maar voordat je iets gaat dupliceren, moet het origineel wel goed staan.”
180 producten
Vanaf maart 2025 is het team actief bezig geweest met de supermarkt. “Het duurde lang voordat we dit konden doen. Je hebt namelijk geld nodig voor de investering in vastgoed en voorraad, je hebt kennis nodig voor productonderzoek en -ontwikkeling, en je hebt logistieke kennis nodig.”
Waar de gemiddelde supermarkt zo’n 20.000 producten telt, heeft deze er straks maar 180. Het is dus geen ‘reguliere supermarkt’ waarbij je van elk product meerdere merken en smaken hebt, maar een alternatief erop. “Wij bieden van elk product maar één versie aan”, vertelt Mark.
Rotterdamse mentaliteit
Ondanks dat het bedrijf “niet zo Rotterdams” is volgens Mark – zelf is hij een import Rotterdammer – heerst er wel de Rotterdamse mentaliteit: “We proberen dingen te zeggen zoals we ze denken, en we doen wat we zeggen dat we zullen doen.” Ook ‘niet lullen maar poetsen’ is terug te zien in de werkcultuur: “We werken allemaal fulltime vanuit kantoor.” Dat is een vereiste als je bij het bedrijf wilt werken. “We hebben grote ambities en het is hard werken. Ik geloof erin dat als je iets doet, dat je er helemaal voor moet gaan”, vertelt Mark.
Doelgroep
Het beeld dat het bedrijf op sociale media schetst is er een van sporten op kantoor, fit ogende influencers en extreme sportuitdagingen aangaan. Die levensstijl is niet realistisch voor de gemiddelde Rotterdammer, geeft Mark toe. “Dat het nu niet iedereen aanspreekt is niet erg. Als merk moet je kiezen wie je doelgroep is en dat zijn de 18- tot 35-jarigen. De supermarkt wordt het moment dat we iedereen aan kunnen spreken met onze producten. De supermarkt is wat mij betreft voor elke Rotterdammer.”