Reizigers in en rond Rotterdam moeten dit weekend rekening houden met flinke verkeersdrukte. Van vrijdagavond 24 oktober 20.00 uur tot maandagochtend 27 oktober 05.00 uur zijn delen van de A13, A16 en N209 afgesloten. Door de afsluitingen kan de vertraging oplopen tot wel een uur.
De afsluitingen zijn nodig omdat de nieuwe A16 Rotterdam wordt aangesloten op de bestaande snelwegen. Die nieuwe snelweg loopt van Rotterdam The Hague Airport naar het Terbregseplein. Tegelijkertijd voert Rijkswaterstaat onderhoud uit aan onder andere het asfalt, viaducten en vangrails.
De A16 richting Rotterdam is dicht tussen knooppunt Ridderkerk en het Terbregseplein. Op de A13 is de weg naar Delft afgesloten tussen Kleinpolderplein en Delft-Zuid. Ook de N209 bij Bergschenhoek is helemaal dicht richting de A13. Tot slot is ook een deel van de A20 bij Nieuwerkerk aan den IJssel afgesloten door een spoedreparatie.
Rijkswaterstaat adviseert om goed voorbereid op pad te gaan. Gebruik het openbaar vervoer als dat kan, of reis op andere tijden. Volg de gele borden langs de weg voor de omleidingen.