Wijkoverzicht Katendrecht Wilhelminapier: supermarkten, garages en oude foto’s

De afgelopen weken verbleef de wijkredactie op Katendrecht en de Wilhelminapier. Met input van de bewoners maakten we verhalen over wat er speelt in de wijk. Wat direct opviel was de heersende ontevredenheid over het gebrek aan supermarkten. We bevroegen de inwoners over dit probleem. Daarnaast zochten we uit hoe het kan dat er tegelijkertijd op Katendrecht een supermarktpand van de gemeente al drie jaar leeg staat. Verder portretteerden we Adam en Ismet Oren, een vader en zoon die een van de laatste garages op het schiereiland runnen. En tot slot nam Kapenees Ben van Wevering ons mee door zijn wijk, waar hij al sinds de jaren ‘80 foto’s van maakt.

Katendrecht moet het doen met één supermarkt: ‘Het is waardeloos’
Inwoners van Katendrecht moeten het al jaren doen met maar één supermarkt: de Jumbo aan de Hillelaan. Dan zou je zeggen: moet lukken, maar dat geldt niet voor iedereen. Juist op de kop van het schiereiland wonen meerdere ouderen. Voor hen is de afstand van ongeveer 1,5 kilometer een stuk moeilijker te overbruggen.

Supermarktpand van de gemeente op Katendrecht al drie jaar leeg: ‘Afhankelijk van beschikbare capaciteit’
Al drie jaar: zo lang staat het supermarktpand aan de Tolhuislaan, waar ooit de Amazing Oriental in zat, leeg. Voor veel Katendrechters een doorn in het oog. Niet alleen vanwege de leegstand, maar ook omdat de dichtstbijzijnde supermarkt helemaal aan het begin van het schiereiland zit. De gemeente wil het pand graag verkopen aan een ondernemer die een nieuwe supermarkt begint. Maar onder andere het onderzoek naar de fundering, dat eerst moet worden afgerond, en capaciteitsproblemen bij de gemeente zorgen voor vertraging.


Lees hier meer over waarom het pand al zo lang leeg staat terwijl de vraag naar een extra supermarkt groot is.

Garage Ismet vecht als één van de laatste voor plek op Brede Hilledijk: ‘Katendrecht is bijna Las Vegas’
Aan de Brede Hilledijk zaten ooit zo’n zeventien garages. Ondertussen is het aantal flink geslonken, maar Garage Ismet zit er nog wel. Dertig jaar geleden nam Adam Oren in Turkije de zaak over van zijn vader, waar inmiddels ook zijn eigen zoon werkt. Sinds 2002 is de garage geopend op het eerste stuk van de Brede Hilledijk. Hoelang ze nog kunnen blijven, is onzeker: op deze plek komt woningbouw, horeca en detailhandel. De panden naast de garage zijn al in handen van de projectontwikkelaar en een stukje verderop zijn de gebouwen al gesloopt. “Ik heb een hele fijne tijd gehad, alle klanten zijn heel aardig, bijna familie”, zegt Adam Oren, die beseft dat hun vertrek eraan zit te komen.

Katendrecht sinds de jaren 80 door de lens van een echte Kapenees
Ben van Wevering legt al jaren zijn eigen buurt, Katendrecht, vast. Sinds de jaren ’80 al. Gewoon met een fototoestel in de hand, wandelend door de straten waar hij zijn hele leven al woont. Vier decennia later maakt hij diezelfde foto’s opnieuw — vanaf precies dezelfde plek, maar met een totaal ander uitzicht.