Leo de Kruijf al zo’n 45 jaar trots op zijn vak als schoenmaker aan de Burgemeester Baumannlaan

Wat begon als een bescheiden schoenenzaak aan de Zaagmolenstraat in 1940, is nu uitgegroeid tot een multi-servicebedrijf aan de Burgemeester Baumannlaan. Rotterdammer Leo de Kruijf werkt al sinds zijn zestiende dag in dag uit als schoenmaker bij Schoenmakerij Leo de Kruijf, maar tegenwoordig is hij ook pantoffelspecialist, maakt hij pasfoto’s voor ID’s, sleutels en heeft hij een stomerij- en kledingservice.

Begin jaren 80 zette Leo zijn eerste stappen in het bedrijf van zijn vader, Leen de Kruijf. Wat begon als een invalklus, groeide al snel uit tot een nieuwe passie voor Leo. “Het mooiste aan mijn werk is de combinatie van ambacht en persoonlijk contact. Mensen brengen vaak hun lievelingsschoenen en het geeft voldoening die weer als nieuw te maken”, zegt Leo. Al vijfenveertig jaar is het dagelijks voor Leo feest, omdat hij zoveel liefde heeft voor zijn vak.

Leo loopt zeker niet achter op de feiten. Om zijn bedrijf een extra boost te geven, is Leo actief op social media en dat komt voornamelijk door zijn zoon Luka de Kruijf. Ook zijn zoon heeft een hart voor de zaak, maar dan op een andere manier. Hij helpt bij de fotografie, de website en social media, waardoor het familiebedrijf een moderne uitstraling behoudt.