Ondernemers in de Waalhaven Oostzijde bereiden zich voor op een grote verandering: vanaf half april wordt betaald parkeren ingevoerd in het gebied Waalhaven Oostzijde en aanliggende pieren. Waar het nu nog gratis is om je auto te parkeren, moeten bezoekers en ondernemers straks een vergunning hebben of aan de meter betalen.
Tijdens een informatiebijeenkomst in het gebouw van Deltalinqs konden ondernemers hun vragen stellen aan de gemeente. Daar blijkt dat de meningen verdeeld zijn.
Enkele ondernemers herkennen de problemen van de hoge parkeerdruk en overlast. Auto’s van buiten de wijk staan soms lange tijd geparkeerd op de pieren, waardoor het lastig is om een plek te vinden. Dat zorgt voor frustratie bij bedrijven en hun klanten.
Tegelijkertijd zijn er voornamelijk zorgen bij de bedrijven die er gevestigd zijn. De nieuwe kosten van parkeervergunningen voor het eigen wagenpark en personeel staan volgens hen niet in verhouding tot de baten. Met 600 euro per jaar, per vergunning kunnen deze hoog oplopen. Of bedrijven hebben de mogelijkheid om een flexibele urenvergunning van 78 cent per uur aan te schaffen.
Een enkele ondernemer vertelt dat het nieuwe beleid hem tot wel 20.000 euro per jaar kan kosten. Ook vrezen ondernemers met een garagebedrijf dat de nieuwe regels gevolgen hebben voor hun dagelijkse werkzaamheden. Auto’s van klanten staan vaak langere tijd op straat geparkeerd, wat in de nieuwe situatie lastiger kan worden. Tegelijkertijd ervaren sommige bedrijven het langere parkeren juist als een probleem, wat in de nieuwe situatie wordt opgelost.
Volgens de gemeente is de invoering van betaald parkeren tot 23.00 uur bedoeld om de parkeerdruk beter te reguleren. In andere delen van de stad leidde betaald parkeren er juist toe dat automobilisten uitweken naar plekken waar parkeren nog gratis was, zoals de Sluisjesdijkpier in de Waalhaven. Met de nieuwe maatregel wil de gemeente die verschuiving tegengaan. Na drie maanden vindt er een evaulatie plaats van de maatregel.
De komende periode zal moeten blijken wat de impact is op het gebied. Voor ondernemers in de Waalhaven betekent het in ieder geval wennen aan een nieuwe realiteit, waarin parkeren niet langer gratis is.