Wat is er terechtgekomen van de stadsvisie 2030? In het tweede deel van deze aflevering blikt OPEN Rotterdam met Patrick van der Klooster en Piet Vollaard terug op de plannen van toen. Ook bespreken ze hoe Rotterdam er nu voor staat en welke uitdagingen de stad nog heeft.
In de aflevering over de stadsvisie 2030 reflecteren we samen met Patrick van der Klooster (in 2007 directeur van AIR) en Piet Vollaard (toen directeur van ArchiNed) 19 jaar later op wat er allemaal van de stadsvisie terecht is gekomen en hoe we er nu als stad voor staan. De stad is opgeschoond, gebouwen zijn uit de grond gestampt, een nieuw station is gebouwd en ga zo maar door. Wat zijn nu de uitdagingen? En wat is als stad onze identiteit?
Cult, Underground en Avant Garde in de jaren 00-10
Anti-burgerlijk, anti-establishment, anti-gevestigde orde, anti-mainstream, anti-meerderheid; leve het eigen oordeel. Door de geschiedenis heen zijn er altijd tegenstromingen geweest, zowel destructief als constructief. Er is altijd ruimte voor iets nieuws. Om een omelet te bakken, moet je eieren breken.
De serie Cult, Underground en Avant Garde in de jaren 00-10 onderzoekt deze eigenwijze tegenstroming. Eerst als Video 2000 en vanaf 2005 onder de naam Antenne Rotterdam. Met het adagium gewoon beginnen en al doende leren.