Vreewijk schittert met kunst en architectuur in Nooit Geweten: ‘Man was een visionair’

De derde aflevering van Nooit Geweten brengt ons naar Vreewijk. De tour begint bij sporthal De Enk, waarna we dieper Vreewijk ingaan, naar het hart van de bijzondere wijk Tuindorp. Vanuit daar keren we terug naar Zuidplein en bewonderen we onder andere de kunst in en rondom het Ikazia Ziekenhuis.

Bij sporthal De Enk staat een onopvallend kunstwerk van John Grosman. Historicus Siebe Thissen vertelt hierover: “Het is een strak, kinetisch, industrieel object. Gek genoeg, als je deze omgeving bekijkt, moet die man een visionair zijn geweest. Hij heeft een object gemaakt en 60 jaar later zie je dat de hele omgeving bestaat uit dezelfde soort dingen.”

Terug naar de omgeving van het Zuidplein, zien we werken van Berend Hendriks, Leen Droppert en Rudi Rooijackers. Op weg naar het voormalige Zuiderziekenhuis, met werken van Louis van Roode, Marius Richters en Ger van Iersel, passeren we het architectonische hoogstandje van J.J. P. Oud: De Kiefhoek.

Nooit Geweten
Het derde en laatste seizoen van de serie Nooit Geweten is met zes afleveringen geheel gewijd aan Rotterdam-Zuid. Naast kunst in de openbare ruimte en monumentale kunst wordt er ook aandacht besteed aan de architectuur in verschillende wijken op Zuid.