Wereldwijde media-aandacht voor aankomst van ‘Hantavirus-cruiseschip’ in Rotterdam

Het cruiseschip m/v Hondius, dat inmiddels ook wel bekendstaat als het “Hantavirus-schip”, is maandagochtend om 10.00 uur aangekomen in de haven van Rotterdam. De aankomst trok opvallend veel aandacht van buitenlandse media en zette Rotterdam voor één dag volop in de internationale schijnwerpers.

Langs de kade verzamelden zich meer dan honderd journalisten uit binnen- en buitenland. Op een speciaal persschip dat langs de aanlegplaats voer, stonden verslaggevers uit onder meer China, Rusland, de Verenigde Staten, Frankrijk, Spanje en België klaar om de aankomst vast te leggen. Fotografen zochten naar het beste camerastandpunt, terwijl televisieploegen live verslag deden van de situatie in de Rotterdamse haven. De grote internationale belangstelling roept de vraag op: waarom krijgt de aankomst van een ogenschijnlijk rustige aanleg zoveel aandacht?

De Hondius, afkomstig uit Vlissingen, kreeg de afgelopen weken veel internationale aandacht. Er is een aantal opvarenden besmet geraakt met een variant van het hantavirus. De passagiers op het schip zijn geëvacueerd op Tenerife. Daarna is de boot doorgevaren naar Rotterdam met nog 25 bemanningsleden en twee artsen. Voor de bemanningsleden staan quarantaine-units klaar, waar zij in ieder geval een maand zullen verblijven. Het RIVM meldde eerder dat Nederlandse opvarenden na aankomst in Nederland medisch zijn gecontroleerd en in quarantaine zijn gegaan. De Wereldgezondheidsorganisatie schat het risico voor de algemene bevolking als laag in. Toch volgen gezondheidsautoriteiten de situatie op de voet, onder meer vanwege de internationale samenstelling van de passagiersgroep.

Voor Nederlandse en buitenlandse media blijven vooral de vervolgstappen relevant: hoe verloopt de quarantaine, welke maatregelen worden genomen bij de desinfectie van het schip en wanneer de autoriteiten nieuwe informatie over de gezondheidssituatie doorgeven.