Rotterdamse artiesten werden weer in de spotlights gezet tijdens de elfde editie van de Rotterdam Music Awards. Er waren prijzen voor acht categorieën. Zo ging de prijs voor het Beste Rotterdamse Album naar Ruwhel & De Bigi Blues Band. Jessy Yasmeen was de meest succesvolle Rotterdamse artiest in het buitenland en Hana Fatur won De Belofte van het jaar, omdat we van haar nog veel kunnen verwachten.
De prijzen werden maandag 16 december uitgereikt in Theater Zuidplein. In categorie Beste Podium won MONO en Beste Clubavond FOMO. De Stimuleringsprijs werd gewonnen door Daan Arets en Stichting GloMAD. En de Beste Rotterdamse Track van het jaar ging naar het nummer Philia van de band Lórne.
De Belofte
Hana Fatur is een singer-songwriter uit Slovenië en is hier naartoe gekomen voor haar muziekstudie. Ze won de Grote Prijs van Rotterdam, wat haar muziek in onze stad op de kaart zette. Nu ze ook bekroond is als De Belofte van het jaar, lijkt succes voor haar op de horizon te liggen.
“Het voelt fantastisch dat ik deze award heb gewonnen. Ik heb gewonnen door de mensen die voor me hebben gestemd, me hebben gesteund en het woord hebben verspreid. Daar ben ik zo dankbaar voor”, reageert Hana enthousiast op de erkenning. “De award zelf voelt als bevestiging dat ik op het juiste pad ben en dat mijn muziek klikt bij mensen. Ik denk dat het vele deuren zal openen voor mijn carrière, met meer liveoptredens, nieuwe muziek en coole projecten. Het voelt als een geweldig nieuw hoofdstuk.”
OPEN Sessies: Lab Grounds
Hana Fatur speelde en zong haar eigen nummers in ons programma OPEN sessies: Lab Grounds. Op zaterdag 21 december om 18:15 uur wordt de aflevering met Hana uitgezonden op de zender van OPEN Rotterdam en is deze te zien op onze website. Check alvast de teaser.