Groot onderhoud legt treinverkeer rond Rotterdam Centraal een weekendlang stil

Het is binnenkort weer zo ver: in het weekend van 13 en 14 juni rijden er geen treinen van, naar en via Rotterdam Centraal. ProRail vervangt het treinbeveiligingssysteem, waardoor het station het hele weekend gesloten is voor reizigers.

Een weekend lang geen treinen is onhandig, maar het is nodig. Het treinbeveiligingssysteem, dat zorgt voor de bediening van seinen en wissels, is na 25 jaar versleten. Om reizigers te helpen, zet NS vervangend bus- en metrovervoer in.

Reisadvies
Tussen Rotterdam Centraal en Den Haag Centraal kun je metro E pakken. Moet je naar Delft of Gouda? Dan kun je de metro naar Schiedam pakken en vanaf daar de NS-bus naar Delft. Vanaf daar kun je een trein pakken naar Gouda. Reis je tussen Rotterdam Centraal en Dordrecht? Reis dan met metro E naar Beurs, vervolgens met metro A/B/C naar Capelsebrug en van Capelsebrug met de NS-snelbus naar Dordrecht.

De werkzaamheden duren nog tot eind 2026 en worden uitgevoerd in verschillende fases. In november komt er nogmaals een moment dat er het hele weekend geen treinen rondom Rotterdam Centraal rijden.