Luchtsingel boven de Schiekade wordt gesloopt: verkeer moet omrijden

De Luchtsingel is weer een stukje verder gesloopt. Op maandag 10 en dinsdag 11 maart waren er mensen hard aan de slag om de Luchtsingel boven de Schiekade af te breken. Er mocht geen verkeer rijden tussen het Hoflplein en de Heer Bokelweg en ook trams werden omgeleid.

De iconische gele loopbrug van Rotterdam moet worden gesloopt wegens houtrot en verzakkingen. In oktober begonnen de werkzaamheden en na vandaag is de brug bijna geheel weg. Een aantal delen worden wel behouden, zoals de trap bij Biergarten, de trap en bordes naar het tankstation en een deel bij het Hofbogenpark.

Op 19 februari organiseerde de gemeente samen met de initiatiefnemers van de Luchtsingel, BIZ Rotterdam Central District in samenwerking met AIR een stadsgesprek in Annabel. Hier konden Rotterdammers hun ideeën delen over de nieuwe duurzame Luchtsingel. Clarisse Buma van Stadsontwikkeling meldt dat er nog geen vast ontwerp ligt voor de nieuwe Luchtsingel. Wel zou de bouw over twee jaar moeten starten. Volgens de planning is het gedeelte bij de Schiekade als eerste aan de beurt, maar dat kan nog veranderen.

In oktober spraken wij met Kristian Koreman van ZUS over de eerste ideeën voor een nieuwe Luchtsingel. “Wat de wethouder voor ogen heeft, vinden wij geen Luchtsingel 2.0. Dat is een nieuwe Luchtsingel, veel duurder en op zijn vroegst pas over vijf jaar af”, aldus Koreman.