De politie is ervan op de hoogte dat radicale moslims het voorzien zouden hebben op het Festival der Liebe, begin maart in Rotterdam Ahoy. “We verzamelen de informatie om een goed beeld te krijgen en bekijken in samenspraak met Ahoy welke maatregelen nodig zijn”, zegt een woordvoerder tegen Rijnmond.
Verschillende media meldden dinsdagavond dat het festival doelwit zou zijn van radicale moslims. Die informatie was volgens de Duitse krant Bild afkomstig van een Duitstalige website die van Islamitische Staat (IS) zou zijn.
Ook carnavalsfeesten in de Duitse steden Keulen en Neurenberg werden genoemd. De website zou oproepen om een “volgend doelwit” te kiezen. Onlangs was in München een aanslag, waarbij een vrouw en haar kind om het leven kwamen.
Meer hierover lees je bij onze mediapartner Rijnmond.