Rotterdamse chefs bundelen hun krachten en zamelen geld in voor Palestina en Libanon

Vijf Rotterdamse chefs verzorgen op zondag 26 januari een liefdadigheidsdiner in Oase, genaamd Chefs for Freedom. Rotterdammers kunnen een ticket kopen voor het diner en de opbrengst ervan gaat volledig naar Palestina en Libanon. “Ik miste actie vanuit de voedselsector”, vertelt Yasmina Khababi, mede-initiatiefnemer van het diner.

Yasmina is sociaal ondernemer in Delfshaven en probeert met haar bedrijf grote maatschappelijke problemen letterlijk behapbaar te maken: “Eten zorgt voor verbinding. Ik houd niet van frustratie, dus probeer ik mijn frustratie en wanhoop om te zetten in actie.” Samen met Chris Manuel, een Rotterdamse ondernemer, is ze initiatiefnemer van het Chefs for Freedom.

Het viergangenmenu is geïnspireerd op vrijheid, weerstand en cultuur. “Bovendien zijn alle gerechten vegetarisch en halal”, legt de sociaal ondernemer uit. “Vrijheid moet namelijk toegankelijk zijn voor iedereen, dus ons evenement ook.” Voordat elk gerecht wordt opgediend legt een van de chefs uit wat het gerecht inhoudt en waarom diegene een bijdrage levert. “We hopen hiermee de gasten aan te zetten tot verbinding.”

“Ik geloof erg in geografisch geluk, dus dat je geluk kunt hebben met waar je bent geboren. Ik vind dat je dat gelukt moet kunnen delen”, vertelt Yasmina. “Voor mij is vrijheid ook een stukje rechtvaardigheid en dat je mensen in hun eigen kracht zet. Dat doe ik met mijn eigen onderneming door veel lokaal in te kopen en te werken met authentieke smaken.”