In het Rotterdamse LantarenVenster wordt zondag 17 mei de documentaire ‘Van straat naar Hoop – Onze kanjers’ in Tanzania vertoond. Met de documentaire wil Stichting Time to Help laten zien hoe kleine hulpacties een groot verschil kunnen maken in het leven van kwetsbare kinderen en gezinnen.
De film, georganiseerd door Stichting Time to Help Nederland, laat zien hoe donaties en vrijwilligerswerk bijdragen aan het verbeteren van de leefomstandigheden van kwetsbare mensen in Tanzania. Volgens projectcoördinator Fatma Öz draait de documentaire vooral om menselijkheid en verbinding.
In de documentaire is onder meer te zien hoe opvanglocaties worden opgeknapt en hoe simpele voorzieningen al veel verschil maken. “Van op de grond slapen naar een eigen bed, dat zijn verschillen die daar een enorme impact maken.”
De impact van Time To Help
“Wat mij vooral is bijgebleven, is hoe een kleine verandering zoveel voor mensen kan betekenen”, vertelt Fatma. “We realiseren ons dat we niet de hele wereld veranderen, maar we kunnen wel met kleine stappen iemands leefomstandigheden verbeteren. Kinderen moeten gewoon kind kunnen zijn.”
De stichting bestaat inmiddels 14 jaar. Vanuit Rotterdam groeide de organisatie uit tot een netwerk van vrijwilligers met verschillende achtergronden. Volgens Fatma werken er veel Rotterdammers mee aan de projecten. “We maken geen onderscheid in geloof, afkomst of cultuur. We hebben vrijwilligers met Nederlandse, Turkse, Marokkaanse en Pakistaanse achtergronden. Uiteindelijk willen we allemaal hetzelfde: iets betekenen voor een ander.”
Naast projecten in het buitenland zet Time to Help zich ook in voor mensen in Nederland. Zo organiseert de Rotterdamse stichting onder andere vluchtelingenhulp, armoedeprojecten en acties voor dakloze mensen.