Tijdens de inauguratie van president van de Verenigde Staten, Donald Trump, is er een aantal opmerkelijke dingen voorgevallen. Op social media wordt veel gesproken over een beweging van Elon Musk die op Hitlergroet zou lijken en de luchtkus van Trump aan zijn vrouw Melania.
Ook de door de nieuwe president aangekondigde wetswijzigingen zijn bijzonder te noemen, de Capitoolbestormers worden vrijgelaten én de Golf van Mexico wordt omgedoopt tot de Golf van Amerika? Wij vragen Rotterdammers én niet Rotterdammers bij Centraal Station, wat ze van de gebeurtenissen in Washington vinden.
“Ik vind hem doodeng”
Op straat hebben veel Rotterdammers de inauguratie gezien. Twee vrouwen zijn het niet met elkaar eens. Zo zegt de één: “Laat Trump er maar even wat van maken. Ik denk dat er wel wat gaat veranderen, in positieve zin.” Daarop zegt de andere vrouw: “We liggen niet op een lijn. Ik vind hem doodeng.”
En was het een Hitlergroet of niet? “Dat heb ik niet zo kunnen constateren”, zegt een man. Een vrouw antwoordt: “Een hele snelle”.