Winkelier Jan heeft alles voor de zee-avonturier: ‘Je winkelt hier niet, je vindt hier iets’

In de eerste aflevering van “Kom Binnen!” zijn we op bezoek bij Jan Maat, de winkelier van een watersportwinkel op het Noordereiland. Jan verkoopt nautische kaarten en biedt advies voor de zee-avonturier.

“Hier hebben we alles over boten”, vertelt Jan. “Of het nu een schip is of een boot of een roeiboot of een kano, dat maakt niet uit. Vraag het maar en dan ga ik je vertellen waar je wat kan vinden. Je winkelt hier niet, je vindt hier iets. Dat is het verschil met elke andere winkel.”

Zelf heeft Jan zijn vaartijden wel gehad. “Er is voor mij een moment gekomen dat ik zoveel op zee en op zout gezeten had, dat ik gewoon klaar was met zout. Ik hoef niet meer. Ik vind het niet eens meer een avontuur.”

In de serie “Kom binnen!” gaan drie jonge filmmakers op bezoek bij uiteenlopende Rotterdamse winkeliers. De speciaalzaak verdwijnt in rap tempo uit het straatbeeld door veranderend consumentengedrag. Maak kennis met de unieke winkels die Rotterdam nog te bieden heeft!